Hartige sauzen
Saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet: calorieën en voedingswaarde
Energie per 100 g
91 kcal
378 kJ · 5% van 2.000 kcal
- Eiwit
- 1,3g
- Koolhydraten
- 6,4g
- Vet
- 6,6g
- Vezels
- 0,1g
In 100 gram saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet zit 91 kcal (378 kJ). Ter vergelijking: een gemiddelde volwassene gebruikt zo'n 2.000 kcal per dag, dus 100 gram staat gelijk aan circa 5% daarvan. Binnen de groep hartige sauzen hoort het bij de lichtste producten: 78% van de 82 producten levert meer calorieën.
Kort samengevat
- Een eetlepel (ongeveer 15 g) levert 14 kcal.
- Maar liefst 86% is water, de belangrijkste reden dat het zo weinig calorieën heeft.
- Qua calorieën ligt het dicht bij barbecuesaus (95 kcal) en fritessaus 5% olie (100 kcal).
Eiwit, koolhydraten en vet in saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet
In 100 gram vind je 1,3 g eiwit, 6,4 g koolhydraten (waarvan 1,4 g suikers) en 6,6 g vet. Het grootste deel van de calorieën komt uit vet (ongeveer 66% van het totaal). Ook bevat het 0,1 g vezels. Het vet is voor 0% onverzadigd en 15% verzadigd.
- Eiwit 6%
- Koolhydraten 28%
- Vet 66%
Hoe voedzaam is saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet per calorie?
- Voedingsdichtheid
- -2
- NRF9.3-score · middelste product: 27
- Beter dan 20% van alle producten 42% binnen hartige sauzen
- Eiwit per 100 kcal
- 1,4 g
- verzadiging per calorie
- Beter dan 28% van alle producten 72% binnen hartige sauzen
- Vezels per 100 kcal
- 0,1 g
- volume per calorie
- Beter dan 32% van alle producten 49% binnen hartige sauzen
De voedingsdichtheid van saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet is -2 (NRF9.3): hoger dan 20% van alle producten, en binnen de categorie hartige sauzen hoger dan 42%. Ter vergelijking: het middelste product in de tabel scoort 27 punten, en hoger betekent meer voeding per calorie. Wat de score drukt, is natrium (zout). Met 1,4 g eiwit per 100 kcal is het geen sterke eiwitbron: 28% van de producten levert minder.
Zo is de voedingsdichtheid berekend
De NRF9.3-index (Drewnowski en Fulgoni) telt per 100 kcal negen gunstige voedingsstoffen op, elk als percentage van de dagelijkse referentie-inname (hooguit 100%), en trekt drie ongunstige af. Wij rekenen met de Europese referentiewaarden.
| Per 100 kcal | % van referentie |
|---|---|
| Eiwit | +3 |
| Vezels | +0 |
| Vitamine A | +6 |
| Vitamine C | +1 |
| Vitamine E | +9 |
| Calcium | +1 |
| Ijzer | +2 |
| Magnesium | +1 |
| Kalium | +3 |
| Verzadigd vet | −5 |
| Vrije suikers | −3 |
| Natrium (zout) | −21 |
| Score | -2 |
Bereken je portie
100 kcal is ongeveer 110 g saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet.
- Energie
- 91 kcal
- Eiwit
- 1,3 g
- Koolhydraten
- 6,4 g
- Vet
- 6,6 g
- Vezels
- 0,1 g
Saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet verbranden: wandelen, fietsen of hardlopen
100 gram saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet staat gelijk aan ongeveer 21 minuten stevig wandelen, 11 minuten fietsen of 9 minuten joggen.
Voor 100 g (91 kcal), pas de hoeveelheid aan in de rekenhulp hierboven.
- Wandelen stevig, 5 km/u 21 minuten
- Fietsen rustig, 16-19 km/u 11 minuten
- Hardlopen 8 km/u 9 minuten
- Zwemmen recreatief 12 minuten
Bruto energieverbruik volgens het Compendium of Physical Activities (MET-waarden). Het werkelijke verbruik verschilt per persoon.
Andere bereidingen en varianten
- Saus warm vloeibaar kant-en-klaar meer dan 12% vet 195 kcal +104 kcal
- Saus op basis pakje minder dan 3% vet bereid 62 kcal −29 kcal
- Saus op basis pakje meer dan 3% vet bereid 76 kcal −15 kcal
- Saus oosterse kant-en-klaar glas/zak 64 kcal −27 kcal
- Saus op basis groentenat/melk bereid zonder vet 46 kcal −45 kcal
- Saus sate huishoudelijk bereid met water zonder vet 280 kcal +189 kcal
- Saus sate huishoudelijk bereid met hv melk zonder vet 297 kcal +206 kcal
- Saus op basis roux bereid 84 kcal −7 kcal
Past saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet bij afvallen?
Dit product heeft een lage energiedichtheid: 91 kcal per 100 gram. Je kunt er dus gerust een flinke portie van eten zonder dat je dagbudget snel op is.
Volgens de Europese normen voor voedingsclaims is dit product per 100 gram suikerarm.
Indeling volgens het Volumetrics-model van Barbara Rolls. Voor 200 kcal eet je 220 gram saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet.
Alle voedingsstoffen in saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet per 100 g
| Voedingsstof | Per 100 g | % RI* |
|---|---|---|
| Energie | 91 kcal (378 kJ) | 5% |
| Vet | 6,6 g | 9% |
| waarvan verzadigd | 1 g | 5% |
| waarvan enkelvoudig onverzadigd | 1,4 g | |
| waarvan meervoudig onverzadigd | 3,9 g | |
| waarvan transvet | 0 g | |
| Koolhydraten | 6,4 g | 2% |
| waarvan suikers | 1,4 g | 2% |
| waarvan vrije suikers | 1,4 g | |
| waarvan zetmeel | 4,9 g | |
| Voedingsvezel | 0,1 g | |
| Eiwit | 1,3 g | 3% |
| waarvan plantaardig | 1 g | |
| waarvan dierlijk | 0,4 g | |
| Zout | 1,15 g | 19% |
| Alcohol | 0 g | |
| Water | 85,5 g | |
| Cholesterol | 2 mg |
* Referentie-inname van een gemiddelde volwassene (8.400 kJ / 2.000 kcal).
Alle vitamines, mineralen en vetzuren
Vitamines
| Vitamine A (RAE) | 43 µg | 5% |
|---|---|---|
| Bètacaroteen | 66 µg | |
| Vitamine D | 0 µg | 0% |
| Vitamine E | 1 mg | 8% |
| Vitamine K | 4,9 µg | 7% |
| Vitamine B1 (thiamine) | 0,1 mg | 9% |
| Vitamine B2 (riboflavine) | 0 mg | 0% |
| Vitamine B3 (niacine-equivalenten) | 0,3 mg | 2% |
| Vitamine B6 | 0 mg | 0% |
| Foliumzuur (folaat-equivalenten) | 4 µg | 2% |
| Vitamine B12 | 0 µg | 0% |
| Vitamine C | 1 mg | 1% |
Mineralen en spoorelementen
| Natrium | 460 mg | |
|---|---|---|
| Kalium | 46 mg | 2% |
| Calcium | 9 mg | 1% |
| Fosfor | 16 mg | 2% |
| Magnesium | 5 mg | 1% |
| IJzer | 0,3 mg | 2% |
| waarvan haemijzer | 0 mg | |
| waarvan non-haemijzer | 0,3 mg | |
| Zink | 0,11 mg | 1% |
| Koper | 0 mg | 0% |
| Selenium | 0 µg | 0% |
| Jodium | 0,1 µg | 0% |
Vetzuren
| Omega-3-vetzuren | 0,5 g | |
|---|---|---|
| ALA (alfa-linoleenzuur) | 0,46 g | |
| EPA | 0 g | |
| DHA | 0 g | |
| Omega-6-vetzuren | 3,4 g | |
| Linolzuur | 3,41 g |
Overige
| Polyolen totaal | 0 g | |
|---|---|---|
| Organische zuren totaal | 0 g | |
| Tryptofaan | 1 mg | |
| Stikstof totaal | 0 g | |
| As | 0 g | |
| Retinol | 37 µg | |
| Alfa-caroteen | 14 µg | |
| Luteïne | 39 µg | |
| Zeaxanthine | 1 µg | |
| Beta-cryptoxanthine | 1 µg | |
| Lycopeen | 16 µg | |
| Foliumzuur synthetisch | 0 µg | |
| Vitamine K1 | 4,9 µg | |
| Vitamine K2 | 0 µg | |
| Alfa-tocoferol | 1 mg |
Zo verhoudt saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet zich tot andere hartige sauzen
| Per 100 g | Saus warm vloeibaar kant-en-... | Gemiddeld in groep |
|---|---|---|
| Energie (kcal) | 91 ▼ 65% | 256 |
| Eiwit (g) | 1,3 ▼ 38% | 2,1 |
| Koolhydraten (g) | 6,4 ▼ 50% | 12,7 |
| Vet (g) | 6,6 ▼ 70% | 21,7 |
| Vezels (g) | 0,1 ▼ 86% | 0,72 |
| Suikers (g) | 1,4 ▼ 85% | 9,48 |
Hoeveel calorieën per portie?
| Hoeveelheid | kcal | Eiwit | Koolh. | Vet |
|---|---|---|---|---|
| 15 geen eetlepel | 14 | 0,2 g | 1 g | 1 g |
| 50 g | 46 | 0,7 g | 3,2 g | 3,3 g |
| 100 g | 91 | 1,3 g | 6,4 g | 6,6 g |
| 150 g | 137 | 2 g | 9,6 g | 9,9 g |
| 250 g | 228 | 3,3 g | 16 g | 16,5 g |
Lichtere alternatieven
Calorieën besparen? Probeer eens deze producten uit hartige sauzen:
- Saus Chinese zoetzure huishoudelijk bereid 32 kcal 59 kcal minder ≈ 2,8 kg per jaar*
- Saus van halfvolle melk en maizena 57 kcal 34 kcal minder ≈ 1,6 kg per jaar*
- Jus 5% vet gebonden bereid met juspoeder 76 kcal 15 kcal minder ≈ 0,7 kg per jaar*
- Jus 5% vet gebonden bereid zonder juspoeder 53 kcal 38 kcal minder ≈ 1,8 kg per jaar*
Dagelijks een portie van 100 g saus Chinese zoetzure huishoudelijk bereid in plaats van saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet geeft 59 kcal minder. Dat telt op: zo'n 2,8 kilo in een jaar.
* Bij elke dag een portie van 100 g, met de vuistregel 7.700 kcal ≈ 1 kg lichaamsvet. In werkelijkheid valt het effect wat lager uit, omdat je lichaam zich aanpast.
Veelgestelde vragen over saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet
Hoeveel calorieën zit er in saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet?
100 gram saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet bevat 91 kcal. Dat is 378 kilojoule.
Hoe lang moet je wandelen om saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet te verbranden?
100 gram saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet staat gelijk aan circa 21 minuten stevig wandelen, 11 minuten fietsen of 9 minuten hardlopen.
Hoeveel saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet is 100 kcal?
Voor 100 kilocalorieën kun je ongeveer 110 gram saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet nemen.
Hoeveel koolhydraten zit er in saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet?
100 gram saus warm vloeibaar kant-en-klaar minder dan 12% vet bevat 6,4 g koolhydraten, waarvan 1,4 g suiker.
Ook in de groep hartige sauzen
- Saus Aardappel Anders gemiddeld 171 kcal
- Jus 5% vet ongebonden bereid met juspoeder 69 kcal
- Tomatensaus kant-en-klaar glas 68 kcal
- Jus 5% vet ongebonden bereid zonder juspoeder 44 kcal
- Jus zonder vet bereid met juspoeder 28 kcal
- Jus 25% vet ongebonden bereid zonder juspoeder 219 kcal
- Alle 82 producten →
Samengesteld door
Rujuta Makhija (33) komt uit India en is bij Wij Vallen Af.nl verantwoordelijk voor een groot deel van de calorie- en voedingswaardepagina's. Zij stelt de pagina's samen op basis van het Nederlands Voedingsstoffenbestand (NEVO) van het RIVM en zorgt dat de cijfers, porties en vergelijkingen kloppen en begrijpelijk zijn.