Hartige sauzen
Satesaus kant-en-klaar bereid: calorieën en voedingswaarde
Energie per 100 g
247 kcal
1.033 kJ · 12% van 2.000 kcal
- Eiwit
- 7,5g
- Koolhydraten
- 23,5g
- Vet
- 13,2g
- Vezels
- 2,4g
Elke 100 gram satesaus kant-en-klaar bereid levert 247 kilocalorieën aan energie (1.033 kJ). Ter vergelijking: een gemiddelde volwassene verbruikt zo'n 2.000 kcal per dag, dus 100 gram is circa 12% daarvan. Binnen de groep hartige sauzen zit het ongeveer in het midden: 46% van de 82 producten bevat meer energie.
Kort samengevat
- Een eetlepel (ongeveer 15 g) levert 37 kcal.
- Satesaus op basis pakje bereid telt 148 kcal per 100 g, 40% minder.
- Het watergehalte is 51%.
- Qua calorieën ligt het dicht bij knoflooksaus 20 tot 30% olie (246 kcal) en ketjapsaus (253 kcal).
- 100 g bevat 3,5 mg vitamine E, goed voor 29% van wat je per dag nodig hebt.
- In de story "Sauzen met de minste calorieën" staat het op plek 27.
Eiwit, koolhydraten en vet in satesaus kant-en-klaar bereid
Per 100 gram vind je 7,5 g eiwit, 23,5 g koolhydraten (waarvan 19,5 g suikers) en 13,2 g vet. De meeste energie komt uit vet (ongeveer 48% van het totaal). Ook zit er 2,4 g vezels in. Van de 13,2 g vet is 0% onverzadigd en 14% verzadigd.
- Eiwit 12%
- Koolhydraten 38%
- Vet 48%
- Vezels 2%
Voedingsdichtheid van satesaus kant-en-klaar bereid
- Voedingsdichtheid
- 16
- NRF9.3-score · middelste product: 27
- Beter dan 37% van alle producten 65% binnen hartige sauzen
- Eiwit per 100 kcal
- 3 g
- verzadiging per calorie
- Beter dan 49% van alle producten 89% binnen hartige sauzen
- Vezels per 100 kcal
- 1 g
- volume per calorie
- Beter dan 60% van alle producten 83% binnen hartige sauzen
Met een voedingsdichtheid van 16 (NRF9.3) scoort satesaus kant-en-klaar bereid beter dan 37% van alle producten in de NEVO-tabel en beter dan 65% binnen de groep hartige sauzen. Als maatstaf: het middelste product in de tabel scoort 27; hoe hoger, hoe meer voeding per calorie. Met 3 g eiwit per 100 kcal is het geen sterke eiwitbron: 49% van de producten levert minder.
Zo is de voedingsdichtheid berekend
De NRF9.3-index (Drewnowski en Fulgoni) telt per 100 kcal negen gunstige voedingsstoffen op, elk als percentage van de dagelijkse referentie-inname (hooguit 100%), en trekt drie ongunstige af. Wij rekenen met de Europese referentiewaarden.
| Per 100 kcal | % van referentie |
|---|---|
| Eiwit | +6 |
| Vezels | +4 |
| Vitamine A | +0 |
| Vitamine C | +0 |
| Vitamine E | +12 |
| Calcium | +2 |
| Ijzer | +2 |
| Magnesium | +6 |
| Kalium | +6 |
| Verzadigd vet | −4 |
| Vrije suikers | −8 |
| Natrium (zout) | −9 |
| Score | 16 |
In de stories
Calorieën in jouw portie satesaus kant-en-klaar bereid
100 kcal is ongeveer 40 g satesaus kant-en-klaar bereid.
- Energie
- 247 kcal
- Eiwit
- 7,5 g
- Koolhydraten
- 23,5 g
- Vet
- 13,2 g
- Vezels
- 2,4 g
Hoeveel beweging is dat?
Om de 247 kcal uit 100 gram satesaus kant-en-klaar bereid te verbranden, wandel je ongeveer 58 minuten. Fietsen kost zo'n 30 minuten, hardlopen 24 minuten.
Voor 100 g (247 kcal), pas de hoeveelheid aan in de rekenhulp hierboven.
- Wandelen stevig, 5 km/u 58 minuten
- Fietsen rustig, 16-19 km/u 30 minuten
- Hardlopen 8 km/u 24 minuten
- Zwemmen recreatief 34 minuten
Bruto energieverbruik volgens het Compendium of Physical Activities (MET-waarden). Het werkelijke verbruik verschilt per persoon.
Varianten van satesaus kant-en-klaar bereid
Is satesaus kant-en-klaar bereid geschikt als je wilt afvallen?
Qua energiedichtheid valt dit product in de categorie "gemiddeld" (247 kcal per 100 gram). Het is zeker geen caloriebom, maar ook niet iets om onbeperkt te eten: met mate past het prima binnen je dagbudget.
Gemeten langs de Europese drempels voor voedingsclaims is dit product per 100 gram een bron van eiwit. Bij eiwit gaat het om de verhouding: 12% van de calorieën komt uit eiwit. In absolute zin is het slechts 7,5 g per 100 gram, dus voor een flinke hoeveelheid eiwit heb je een grote portie nodig. Bovendien is het een bron van vitamine E, vitamine B3 en fosfor.
Indeling volgens het Volumetrics-model van Barbara Rolls. Voor 200 kcal eet je 81 gram satesaus kant-en-klaar bereid.
Alle voedingsstoffen in satesaus kant-en-klaar bereid per 100 g
| Voedingsstof | Per 100 g | % RI* |
|---|---|---|
| Energie | 247 kcal (1.033 kJ) | 12% |
| Vet | 13,2 g | 19% |
| waarvan verzadigd | 1,9 g | 10% |
| waarvan enkelvoudig onverzadigd | 8,4 g | |
| waarvan meervoudig onverzadigd | 2,2 g | |
| waarvan transvet | 0 g | |
| Koolhydraten | 23,5 g | 9% |
| waarvan suikers | 19,5 g | 22% |
| waarvan vrije suikers | 9,9 g | |
| waarvan zetmeel | 4 g | |
| Voedingsvezel | 2,4 g | |
| Eiwit | 7,5 g | 15% |
| waarvan plantaardig | 6,5 g | |
| waarvan dierlijk | 1 g | |
| Zout | 1,38 g | 23% |
| Alcohol | 0 g | |
| Water | 51,4 g | |
| Cholesterol | 1 mg |
* Referentie-inname van een gemiddelde volwassene (8.400 kJ / 2.000 kcal).
Alle vitamines, mineralen en vetzuren
Vitamines
| Vitamine A (RAE) | 0 µg | 0% |
|---|---|---|
| Bètacaroteen | 0 µg | |
| Vitamine D | 0 µg | 0% |
| Vitamine E | 3,5 mg | 29% |
| Vitamine K | 2,1 µg | 3% |
| Vitamine B1 (thiamine) | 0,03 mg | 3% |
| Vitamine B2 (riboflavine) | 0,09 mg | 6% |
| Vitamine B3 (niacine-equivalenten) | 3,9 mg | 24% |
| Vitamine B6 | 0,02 mg | 1% |
| Foliumzuur (folaat-equivalenten) | 24 µg | 12% |
| Vitamine B12 | 0 µg | 0% |
| Vitamine C | 0 mg | 0% |
Mineralen en spoorelementen
| Natrium | 551 mg | |
|---|---|---|
| Kalium | 288 mg | 14% |
| Calcium | 35 mg | 4% |
| Fosfor | 116 mg | 17% |
| Magnesium | 56 mg | 15% |
| IJzer | 0,7 mg | 5% |
| waarvan haemijzer | 0 mg | |
| waarvan non-haemijzer | 0,7 mg | |
| Zink | 0,81 mg | 8% |
| Koper | 0,16 mg | 16% |
| Selenium | 8 µg | 15% |
| Jodium | sporen |
Vetzuren
| Omega-3-vetzuren | 0,1 g | |
|---|---|---|
| ALA (alfa-linoleenzuur) | 0,08 g | |
| EPA | sporen | |
| DHA | 0,03 g | |
| Omega-6-vetzuren | 2,1 g | |
| Linolzuur | 2,13 g |
Overige
| Polyolen totaal | 0 g | |
|---|---|---|
| Tryptofaan | 71 mg | |
| Stikstof totaal | 1,2 g | |
| As | 2 g | |
| Retinol | 0 µg | |
| Alfa-caroteen | 0 µg | |
| Luteïne | 2 µg | |
| Zeaxanthine | 0 µg | |
| Beta-cryptoxanthine | 1 µg | |
| Lycopeen | 0 µg | |
| Foliumzuur synthetisch | 0 µg | |
| Vitamine K1 | 2,1 µg | |
| Alfa-tocoferol | 3,2 mg |
Zo verhoudt satesaus kant-en-klaar bereid zich tot andere hartige sauzen
| Per 100 g | Satesaus kant-en-klaar berei... | Gemiddeld in groep |
|---|---|---|
| Energie (kcal) | 247 | 256 |
| Eiwit (g) | 7,5 ▲ 257% | 2,1 |
| Koolhydraten (g) | 23,5 ▲ 85% | 12,7 |
| Vet (g) | 13,2 ▼ 39% | 21,7 |
| Vezels (g) | 2,4 ▲ 233% | 0,72 |
| Suikers (g) | 19,5 ▲ 106% | 9,48 |
Calorieën in een portie satesaus kant-en-klaar bereid
| Hoeveelheid | kcal | Eiwit | Koolh. | Vet |
|---|---|---|---|---|
| 15 geen eetlepel | 37 | 1,1 g | 3,5 g | 2 g |
| 25 g | 62 | 1,9 g | 5,9 g | 3,3 g |
| 50 g | 124 | 3,8 g | 11,8 g | 6,6 g |
| 100 g | 247 | 7,5 g | 23,5 g | 13,2 g |
| 150 g | 371 | 11,3 g | 35,3 g | 19,8 g |
Minder calorieën dan satesaus kant-en-klaar bereid
Lichtere alternatieven uit hartige sauzen:
- Jus 25% vet ongebonden bereid zonder juspoeder 219 kcal 28 kcal minder ≈ 0,7 kg per jaar*
- Jus 5% vet gebonden bereid met juspoeder 76 kcal 171 kcal minder ≈ 4,1 kg per jaar*
- Jus 5% vet gebonden bereid zonder juspoeder 53 kcal 194 kcal minder ≈ 4,6 kg per jaar*
- Jus 5% vet ongebonden bereid met juspoeder 69 kcal 178 kcal minder ≈ 4,2 kg per jaar*
Even rekenen: jus 5% vet gebonden bereid zonder juspoeder in plaats van satesaus kant-en-klaar bereid scheelt 97 kcal per 50 g. Houd je dat een jaar lang elke dag vol, dan is dat ongeveer 4,6 kilo.
* Bij elke dag een portie van 50 g, met de vuistregel 7.700 kcal ≈ 1 kg lichaamsvet. In werkelijkheid valt het effect wat lager uit, omdat je lichaam zich aanpast.
Veelgestelde vragen
Hoeveel satesaus kant-en-klaar bereid kun je eten voor 100 calorieën?
Voor 100 kilocalorieën kun je ongeveer 40 gram satesaus kant-en-klaar bereid eten.
Hoeveel calorieën zitten er in 100 gram satesaus kant-en-klaar bereid?
100 gram satesaus kant-en-klaar bereid bevat 247 kcal. Dat is 1.033 kilojoule.
Mag je satesaus kant-en-klaar bereid eten als je wilt afvallen?
Met 247 kcal per 100 gram heeft dit product een gemiddelde energiedichtheid. Het is zeker geen caloriebom, maar ook niet iets om onbeperkt te eten: met mate past het goed binnen je dagbudget.
Hoeveel koolhydraten zit er in satesaus kant-en-klaar bereid?
100 gram satesaus kant-en-klaar bereid bevat 23,5 g koolhydraten, waarvan 19,5 g suiker.
Ook in de groep hartige sauzen
- Smeltjus bereid 260 kcal
- Jus 25% vet gebonden bereid met juspoeder 233 kcal
- Jus 25% vet ongebonden bereid met juspoeder 230 kcal
- Jus 25% vet gebonden bereid zonder juspoeder 223 kcal
- Saus sate huishoudelijk bereid met water zonder vet 280 kcal
- Carbonarasaus huishoudelijk bereid 284 kcal
- Alle 82 producten →
Samengesteld door
Rujuta Makhija (33) komt uit India en is bij Wij Vallen Af.nl verantwoordelijk voor een groot deel van de calorie- en voedingswaardepagina's. Zij stelt de pagina's samen op basis van het Nederlands Voedingsstoffenbestand (NEVO) van het RIVM en zorgt dat de cijfers, porties en vergelijkingen kloppen en begrijpelijk zijn.