Hartige sauzen
Satesaus geconcentreerd: calorieën en voedingswaarde
Energie per 100 g
437 kcal
1.822 kJ · 22% van 2.000 kcal
- Eiwit
- 13,5g
- Koolhydraten
- 36,5g
- Vet
- 25,5g
- Vezels
- 3,3g
Elke 100 gram satesaus geconcentreerd levert 437 kcal aan energie (1.822 kJ). Dat is ongeveer 22% van een gemiddelde dagbehoefte van 2.000 kcal. Binnen de categorie hartige sauzen hoort het bij de zwaardere producten: slechts 14% van de 82 producten levert meer calorieën.
Kort samengevat
- Een eetlepel (ongeveer 15 g) levert 66 kcal en 2 g eiwit.
- Het watergehalte is 20%.
- Vergelijkbaar in calorieën zijn jus 50% vet gebonden bereid zonder juspoeder (436 kcal) en jus 50% vet ongebonden bereid zonder juspoeder (439 kcal).
- 100 g bevat 10,4 mg vitamine B3, goed voor 65% van wat je per dag nodig hebt.
Waar halen de calorieën uit satesaus geconcentreerd vandaan?
Per 100 gram vind je 13,5 g eiwit, 36,5 g koolhydraten met daarin 27 g suikers en 25,5 g vet. De meeste energie komt uit vet (ongeveer 53% van het totaal). Verder zit er 3,3 g voedingsvezel in. Het vet is voor 0% onverzadigd en 15% verzadigd.
- Eiwit 12%
- Koolhydraten 33%
- Vet 53%
- Vezels 2%
Hoeveel voeding krijg je per calorie?
- Voedingsdichtheid
- 2
- NRF9.3-score · middelste product: 27
- Beter dan 23% van alle producten 47% binnen hartige sauzen
- Eiwit per 100 kcal
- 3,1 g
- verzadiging per calorie
- Beter dan 49% van alle producten 90% binnen hartige sauzen
- Vezels per 100 kcal
- 0,8 g
- volume per calorie
- Beter dan 55% van alle producten 79% binnen hartige sauzen
De voedingsdichtheid van satesaus geconcentreerd komt uit op 2 (NRF9.3): hoger dan 23% van alle producten, en binnen de categorie hartige sauzen hoger dan 47%. Als maatstaf: het middelste product in de tabel scoort 27 punten, en hoger betekent meer voeding per calorie. Bij 3,1 g eiwit per 100 kcal is het geen sterke eiwitbron: 49% van de producten levert minder.
Zo is de voedingsdichtheid berekend
De NRF9.3-index (Drewnowski en Fulgoni) telt per 100 kcal negen gunstige voedingsstoffen op, elk als percentage van de dagelijkse referentie-inname (hooguit 100%), en trekt drie ongunstige af. Wij rekenen met de Europese referentiewaarden.
| Per 100 kcal | % van referentie |
|---|---|
| Eiwit | +6 |
| Vezels | +3 |
| Vitamine A | +0 |
| Vitamine C | +0 |
| Vitamine E | +7 |
| Calcium | +1 |
| Ijzer | +1 |
| Magnesium | +3 |
| Kalium | +3 |
| Verzadigd vet | −4 |
| Vrije suikers | −11 |
| Natrium (zout) | −7 |
| Score | 2 |
Hoeveel calorieën zit er in jouw portie?
100 kcal is ongeveer 23 g satesaus geconcentreerd.
- Energie
- 437 kcal
- Eiwit
- 13,5 g
- Koolhydraten
- 36,5 g
- Vet
- 25,5 g
- Vezels
- 3,3 g
Hoe lang bewegen voor 100 g satesaus geconcentreerd?
Iemand die 70 kilo weegt, verbrandt de energie uit 100 gram satesaus geconcentreerd met zo'n 1 uur en 42 minuten wandelen of 52 minuten fietsen. Hardlopend ben je in zo'n 43 minuten klaar.
Voor 100 g (437 kcal), pas de hoeveelheid aan in de rekenhulp hierboven.
- Wandelen stevig, 5 km/u 1 uur en 42 minuten
- Fietsen rustig, 16-19 km/u 52 minuten
- Hardlopen 8 km/u 43 minuten
- Zwemmen recreatief 59 minuten
Bruto energieverbruik volgens het Compendium of Physical Activities (MET-waarden). Het werkelijke verbruik verschilt per persoon.
Andere bereidingen vergeleken
Is satesaus geconcentreerd geschikt als je wilt afvallen?
Met 437 kcal per 100 gram heeft dit product een hoge energiedichtheid. Een kleine portie telt dus snel op: voor 100 kcal heb je maar 23 g nodig. Weeg het af als je wilt afvallen. Er zit veel suiker in (27 g per 100 g), wat weinig verzadigt. Daarnaast zit er veel zout in: 1,95 g per 100 g, terwijl het advies maximaal 6 gram per dag is.
Als je de Europese claimregels als meetlat neemt, is dit product per 100 gram een bron van eiwit en een bron van vezels. Daarnaast is het een bron van vitamine B3, vitamine E en fosfor.
Indeling volgens het Volumetrics-model van Barbara Rolls. Voor 200 kcal eet je 46 gram satesaus geconcentreerd.
Alle voedingsstoffen in satesaus geconcentreerd per 100 g
| Voedingsstof | Per 100 g | % RI* |
|---|---|---|
| Energie | 437 kcal (1.822 kJ) | 22% |
| Vet | 25,5 g | 36% |
| waarvan verzadigd | 3,8 g | 19% |
| waarvan enkelvoudig onverzadigd | 15,8 g | |
| waarvan meervoudig onverzadigd | 4,9 g | |
| waarvan transvet | 0 g | |
| Koolhydraten | 36,5 g | 14% |
| waarvan suikers | 27 g | 30% |
| waarvan vrije suikers | 25 g | |
| waarvan zetmeel | 9,5 g | |
| Voedingsvezel | 3,3 g | |
| Eiwit | 13,5 g | 27% |
| waarvan plantaardig | 11,7 g | |
| waarvan dierlijk | 1,8 g | |
| Zout | 1,95 g | 33% |
| Alcohol | 0 g | |
| Water | 19,8 g | |
| Cholesterol | 1 mg |
* Referentie-inname van een gemiddelde volwassene (8.400 kJ / 2.000 kcal).
Alle vitamines, mineralen en vetzuren
Vitamines
| Vitamine A (RAE) | 0 µg | 0% |
|---|---|---|
| Bètacaroteen | 2 µg | |
| Vitamine D | 0 µg | 0% |
| Vitamine E | 3,5 mg | 29% |
| Vitamine K | 0,4 µg | 1% |
| Vitamine B1 (thiamine) | 0,09 mg | 8% |
| Vitamine B2 (riboflavine) | 0,05 mg | 4% |
| Vitamine B3 (niacine-equivalenten) | 10,4 mg | 65% |
| Vitamine B6 | 0,08 mg | 5% |
| Foliumzuur (folaat-equivalenten) | 28,9 µg | 14% |
| Vitamine B12 | 0 µg | 0% |
| Vitamine C | 0 mg | 0% |
Mineralen en spoorelementen
| Natrium | 780 mg | |
|---|---|---|
| Kalium | 288 mg | 14% |
| Calcium | 35 mg | 4% |
| Fosfor | 116 mg | 17% |
| Magnesium | 56 mg | 15% |
| IJzer | 0,7 mg | 5% |
| waarvan haemijzer | 0 mg | |
| waarvan non-haemijzer | 0,7 mg | |
| Zink | 0,81 mg | 8% |
| Koper | 0,16 mg | 16% |
| Selenium | 8 µg | 15% |
| Jodium | 0 µg | 0% |
Vetzuren
| Omega-3-vetzuren | 0 g | |
|---|---|---|
| ALA (alfa-linoleenzuur) | 0,05 g | |
| EPA | 0 g | |
| DHA | 0 g | |
| Omega-6-vetzuren | 4,8 g | |
| Linolzuur | 4,83 g |
Overige
| Polyolen totaal | 0 g | |
|---|---|---|
| Organische zuren totaal | 0,2 g | |
| Tryptofaan | 117 mg | |
| Stikstof totaal | 0 g | |
| As | 1,2 g | |
| Retinol | 0 µg | |
| Alfa-caroteen | 0 µg | |
| Luteïne | 2 µg | |
| Zeaxanthine | 0 µg | |
| Beta-cryptoxanthine | 1 µg | |
| Lycopeen | 0 µg | |
| Foliumzuur synthetisch | 0 µg | |
| Vitamine K1 | 0,4 µg | |
| Vitamine K2 | 0 µg | |
| Alfa-tocoferol | 3,2 mg |
Zo verhoudt satesaus geconcentreerd zich tot andere hartige sauzen
| Per 100 g | Satesaus geconcentreerd | Gemiddeld in groep |
|---|---|---|
| Energie (kcal) | 437 ▲ 70% | 256 |
| Eiwit (g) | 13,5 ▲ 542% | 2,1 |
| Koolhydraten (g) | 36,5 ▲ 187% | 12,7 |
| Vet (g) | 25,5 ▲ 17% | 21,7 |
| Vezels (g) | 3,3 ▲ 358% | 0,72 |
| Suikers (g) | 27 ▲ 185% | 9,48 |
Calorieën in een portie satesaus geconcentreerd
| Hoeveelheid | kcal | Eiwit | Koolh. | Vet |
|---|---|---|---|---|
| 15 geen eetlepel | 66 | 2 g | 5,5 g | 3,8 g |
| 10 g | 44 | 1,4 g | 3,7 g | 2,6 g |
| 25 g | 109 | 3,4 g | 9,1 g | 6,4 g |
| 50 g | 219 | 6,8 g | 18,3 g | 12,8 g |
| 100 g | 437 | 13,5 g | 36,5 g | 25,5 g |
Minder calorieën dan satesaus geconcentreerd
Zoek je iets vergelijkbaars met minder calorieën? Deze producten uit hartige sauzen zijn lichter:
- Barbecuesaus 95 kcal 342 kcal minder ≈ 4,1 kg per jaar*
- Botersaus 180 kcal 257 kcal minder ≈ 3 kg per jaar*
- Carbonarasaus huishoudelijk bereid 284 kcal 153 kcal minder ≈ 1,8 kg per jaar*
- Chilisaus 149 kcal 288 kcal minder ≈ 3,4 kg per jaar*
Dagelijks een portie van 25 g barbecuesaus als vervanger voor satesaus geconcentreerd geeft 86 kcal minder. Dat telt op: ongeveer 4,1 kilo in een jaar.
* Bij elke dag een portie van 25 g, met de vuistregel 7.700 kcal ≈ 1 kg lichaamsvet. In werkelijkheid valt het effect wat lager uit, omdat je lichaam zich aanpast.
Veelgestelde vragen over satesaus geconcentreerd
Hoeveel suiker zit er in satesaus geconcentreerd?
In 100 gram satesaus geconcentreerd zit 36,5 g koolhydraten, waarvan 27 g suikers.
Hoeveel satesaus geconcentreerd kun je eten voor 100 calorieën?
Voor 100 kilocalorieën kun je ongeveer 23 gram satesaus geconcentreerd eten.
Hoeveel eiwit zit er in satesaus geconcentreerd?
In 100 gram zit 13,5 g eiwit, goed voor 12% van de calorieën.
Hoe lang moet je wandelen om satesaus geconcentreerd te verbranden?
100 gram satesaus geconcentreerd staat gelijk aan zo'n 1 uur en 42 minuten wandelen in een flink tempo, 52 minuten fietsen of 43 minuten joggen.
Andere producten uit hartige sauzen
Samengesteld door
Rujuta Makhija (33) komt uit India en is bij Wij Vallen Af.nl verantwoordelijk voor een groot deel van de calorie- en voedingswaardepagina's. Zij stelt de pagina's samen op basis van het Nederlands Voedingsstoffenbestand (NEVO) van het RIVM en zorgt dat de cijfers, porties en vergelijkingen kloppen en begrijpelijk zijn.