Aardappelen en knolgewassen
Taro rauw: calorieën en voedingswaarde
Energie per 100 g
119 kcal
505 kJ · 6% van 2.000 kcal
- Eiwit
- 1,4g
- Koolhydraten
- 26,2g
- Vet
- 0,2g
- Vezels
- 3,5g
Elke 100 gram taro rauw levert 119 kcal aan energie (505 kJ). Even ter vergelijking: een gemiddelde volwassene gebruikt zo'n 2.000 kcal per dag, dus 100 gram staat gelijk aan circa 6% daarvan. Binnen de categorie aardappelen en knolgewassen zit het in de middenmoot: 50% van de 49 producten levert meer calorieën.
Kort samengevat
- Een opscheplepel (ongeveer 50 g) is goed voor 60 kcal.
- Taro gekookt telt 102 kcal per 100 g, 14% minder, omdat het bij het koken water opneemt.
- Het watergehalte is 68% water.
- Vergelijkbaar in calorieën zijn aardappelen gebakken (119 kcal) en rosti onbereid (123 kcal).
- In 100 g zit 2,4 mg vitamine E, 20% van de dagelijkse referentie-inname.
Waar halen de calorieën uit taro rauw vandaan?
Per 100 gram zit 1,4 g eiwit, 26,2 g koolhydraten met daarin 1,1 g suikers en 0,2 g vet. De meeste energie komt uit koolhydraten (ongeveer 88% van het totaal). Daarnaast zit er 3,5 g vezels in.
- Eiwit 5%
- Koolhydraten 88%
- Vet 2%
- Vezels 6%
Voedingsdichtheid van taro rauw
- Voedingsdichtheid
- 74
- NRF9.3-score · middelste product: 27
- Beter dan 79% van alle producten 90% binnen aardappelen en knolgewassen
- Eiwit per 100 kcal
- 1,2 g
- verzadiging per calorie
- Beter dan 22% van alle producten 8% binnen aardappelen en knolgewassen
- Vezels per 100 kcal
- 2,9 g
- volume per calorie
- Beter dan 81% van alle producten 92% binnen aardappelen en knolgewassen
Met een voedingsdichtheid van 74 (NRF9.3) scoort taro rauw beter dan 79% van alle producten in de NEVO-tabel en beter dan 90% in de categorie aardappelen en knolgewassen. Ter vergelijking: het middelste product in de tabel scoort 27 punten, en hoger betekent meer voeding per calorie. De score komt vooral van vitamine E en kalium. Met 1,2 g eiwit per 100 kcal is het geen sterke eiwitbron: 22% van de producten levert minder. Aan vezels geeft het 2,9 g per 100 kcal, meer dan 81% van de producten.
Zo is de voedingsdichtheid berekend
De NRF9.3-index (Drewnowski en Fulgoni) telt per 100 kcal negen gunstige voedingsstoffen op, elk als percentage van de dagelijkse referentie-inname (hooguit 100%), en trekt drie ongunstige af. Wij rekenen met de Europese referentiewaarden.
| Per 100 kcal | % van referentie |
|---|---|
| Eiwit | +2 |
| Vezels | +12 |
| Vitamine A | +0 |
| Vitamine C | +14 |
| Vitamine E | +17 |
| Calcium | +3 |
| Ijzer | +5 |
| Magnesium | +7 |
| Kalium | +15 |
| Verzadigd vet | −0 |
| Vrije suikers | −0 |
| Natrium (zout) | −0 |
| Score | 74 |
Bereken je portie
100 kcal is ongeveer 84 g taro rauw.
- Energie
- 119 kcal
- Eiwit
- 1,4 g
- Koolhydraten
- 26,2 g
- Vet
- 0,2 g
- Vezels
- 3,5 g
Hoe lang bewegen voor 100 g taro rauw?
100 gram taro rauw staat gelijk aan zo'n 28 minuten stevig wandelen, 14 minuten fietsen of 12 minuten joggen.
Voor 100 g (119 kcal), pas de hoeveelheid aan in de rekenhulp hierboven.
- Wandelen stevig, 5 km/u 28 minuten
- Fietsen rustig, 16-19 km/u 14 minuten
- Hardlopen 8 km/u 12 minuten
- Zwemmen recreatief 16 minuten
Bruto energieverbruik volgens het Compendium of Physical Activities (MET-waarden). Het werkelijke verbruik verschilt per persoon.
Varianten van taro rauw
Is taro rauw geschikt als je wilt afvallen?
Wat energiedichtheid betreft valt dit product in de categorie "laag" (119 kcal per 100 gram). Voor afvallen is dit ideaal: weinig calorieën en wel een goed verzadigend effect dankzij de vezels.
Gemeten langs de Europese drempels voor voedingsclaims is dit product per 100 gram een bron van vezels, vrijwel vetvrij, suikerarm en zoutarm. Daarnaast is het een goede bron van vitamine E, koper en kalium.
Indeling volgens het Volumetrics-model van Barbara Rolls. Voor 200 kcal eet je 168 gram taro rauw.
Voedingswaardetabel van taro rauw
| Voedingsstof | Per 100 g | % RI* |
|---|---|---|
| Energie | 119 kcal (505 kJ) | 6% |
| Vet | 0,2 g | 0% |
| waarvan verzadigd | 0,1 g | 1% |
| waarvan enkelvoudig onverzadigd | sporen | |
| waarvan meervoudig onverzadigd | 0,1 g | |
| waarvan transvet | 0 g | |
| Koolhydraten | 26,2 g | 10% |
| waarvan suikers | 1,1 g | 1% |
| waarvan zetmeel | 25,1 g | |
| Voedingsvezel | 3,5 g | |
| Eiwit | 1,4 g | 3% |
| waarvan plantaardig | 1,4 g | |
| waarvan dierlijk | 0 g | |
| Zout | 0,01 g | 0% |
| Alcohol | 0 g | |
| Water | 68,3 g | |
| Cholesterol | 0 mg |
* Referentie-inname van een gemiddelde volwassene (8.400 kJ / 2.000 kcal).
Alle vitamines, mineralen en vetzuren
Vitamines
| Vitamine A (RAE) | 4 µg | 1% |
|---|---|---|
| Bètacaroteen | 37 µg | |
| Vitamine D | 0 µg | 0% |
| Vitamine E | 2,4 mg | 20% |
| Vitamine K | 1 µg | 1% |
| Vitamine B1 (thiamine) | 0,08 mg | 7% |
| Vitamine B2 (riboflavine) | 0,03 mg | 2% |
| Vitamine B3 (niacine-equivalenten) | 1 mg | 6% |
| Vitamine B6 | 0,08 mg | 6% |
| Foliumzuur (folaat-equivalenten) | 22 µg | 11% |
| Vitamine B12 | 0 µg | 0% |
| Vitamine C | 13 mg | 16% |
Mineralen en spoorelementen
| Natrium | 4 mg | |
|---|---|---|
| Kalium | 360 mg | 18% |
| Calcium | 25 mg | 3% |
| Fosfor | 58 mg | 8% |
| Magnesium | 33 mg | 9% |
| IJzer | 0,8 mg | 6% |
| waarvan haemijzer | 0 mg | |
| waarvan non-haemijzer | 0,8 mg | |
| Zink | 1,3 mg | 13% |
| Koper | 0,2 mg | 20% |
| Selenium | 1 µg | 2% |
| Jodium | 0,7 µg | 0% |
Vetzuren
| Omega-3-vetzuren | 0 g | |
|---|---|---|
| ALA (alfa-linoleenzuur) | 0 g | |
| EPA | 0 g | |
| DHA | 0 g | |
| Omega-6-vetzuren | 0 g | |
| Linolzuur | 0 g |
Overige
| Polyolen totaal | 0 g | |
|---|---|---|
| Tryptofaan | 23 mg | |
| Stikstof totaal | 0,2 g | |
| Retinol | 0 µg | |
| Alfa-caroteen | 0 µg | |
| Luteïne | 0 µg | |
| Zeaxanthine | 0 µg | |
| Beta-cryptoxanthine | 20 µg | |
| Lycopeen | 0 µg | |
| Foliumzuur synthetisch | 0 µg | |
| Vitamine K1 | 1 µg | |
| Alfa-tocoferol | 2,4 mg |
Zo verhoudt taro rauw zich tot andere aardappelen en knolgewassen
| Per 100 g | Taro rauw | Gemiddeld in groep |
|---|---|---|
| Energie (kcal) | 119 ▼ 16% | 142 |
| Eiwit (g) | 1,4 ▼ 46% | 2,61 |
| Koolhydraten (g) | 26,2 | 24,8 |
| Vet (g) | 0,2 ▼ 93% | 2,98 |
| Vezels (g) | 3,5 ▲ 41% | 2,48 |
| Suikers (g) | 1,1 ▼ 18% | 1,35 |
Calorieën per portie
| Hoeveelheid | kcal | Eiwit | Koolh. | Vet |
|---|---|---|---|---|
| 50 geen opscheplepel | 60 | 0,7 g | 13,1 g | 0,1 g |
| 100 g | 119 | 1,4 g | 26,2 g | 0,2 g |
| 150 g | 179 | 2,1 g | 39,3 g | 0,3 g |
| 250 g | 298 | 3,5 g | 65,5 g | 0,5 g |
Lichtere alternatieven
Lichtere alternatieven uit aardappelen en knolgewassen:
- Aardappel zoete rauw 91 kcal 28 kcal minder ≈ 1,3 kg per jaar*
- Aardappelen nieuwe rauw 88 kcal 31 kcal minder ≈ 1,5 kg per jaar*
- Aardappelen oude rauw 88 kcal 31 kcal minder ≈ 1,5 kg per jaar*
- Aardappelen rauw 88 kcal 31 kcal minder ≈ 1,5 kg per jaar*
Dagelijks een portie van 100 g aardappelen nieuwe rauw in plaats van taro rauw geeft 31 kcal minder. Dat telt op: zo'n 1,5 kilo in een jaar.
* Bij elke dag een portie van 100 g, met de vuistregel 7.700 kcal ≈ 1 kg lichaamsvet. In werkelijkheid valt het effect wat lager uit, omdat je lichaam zich aanpast.
Veelgestelde vragen over taro rauw
Hoe lang moet je wandelen om taro rauw te verbranden?
Om de 119 kcal uit 100 gram taro rauw te verbranden, wandel je zo'n 28 minuten. Fietsen kost ongeveer 14 minuten, hardlopen 12 minuten.
Hoeveel koolhydraten zit er in taro rauw?
In 100 gram taro rauw zit 26,2 g koolhydraten, waarvan 1,1 g suiker.
Hoeveel eiwit zit er in taro rauw?
In 100 gram zit 1,4 g eiwit. Dat levert 5% van de energie.
Hoeveel calorieën zit er in taro rauw?
In 100 gram taro rauw zit 119 kcal. Dat is 505 kilojoule.
Ook in de groep aardappelen en knolgewassen
Samengesteld door
Rujuta Makhija (33) komt uit India en is bij Wij Vallen Af.nl verantwoordelijk voor een groot deel van de calorie- en voedingswaardepagina's. Zij stelt de pagina's samen op basis van het Nederlands Voedingsstoffenbestand (NEVO) van het RIVM en zorgt dat de cijfers, porties en vergelijkingen kloppen en begrijpelijk zijn.