Aardappelen en knolgewassen
Taro gekookt: calorieën en voedingswaarde
Energie per 100 g
102 kcal
433 kJ · 5% van 2.000 kcal
- Eiwit
- 1,2g
- Koolhydraten
- 22,4g
- Vet
- 0,2g
- Vezels
- 3g
In 100 gram taro gekookt zit 102 kcal (433 kJ). Dat is zo'n 5% van een gemiddelde dagbehoefte van 2.000 kcal. Binnen de groep aardappelen en knolgewassen zit het ongeveer in het midden: 54% van de 49 producten levert meer calorieën.
Kort samengevat
- Een opscheplepel (ongeveer 50 g) is goed voor 51 kcal.
- Taro rauw telt 119 kcal per 100 g, 17% meer.
- Het watergehalte is 73% water.
- Vergelijkbaar in calorieën zijn pomtajer bereid zonder vet (99 kcal) en instantaardappelpuree bereid met halfvolle melk (96 kcal).
- In 100 g zit 2,4 mg vitamine E, 20% van de dagelijkse referentie-inname.
Eiwit, koolhydraten en vet in taro gekookt
Per 100 gram zit 1,2 g eiwit, 22,4 g koolhydraten met daarin 0,9 g suikers en 0,2 g vet. Het grootste deel van de calorieën is afkomstig van koolhydraten (ongeveer 88% van het totaal). Daarnaast bevat het 3 g vezels.
- Eiwit 5%
- Koolhydraten 88%
- Vet 2%
- Vezels 6%
Hoe voedzaam is taro gekookt per calorie?
- Voedingsdichtheid
- 69
- NRF9.3-score · middelste product: 27
- Beter dan 76% van alle producten 81% binnen aardappelen en knolgewassen
- Eiwit per 100 kcal
- 1,2 g
- verzadiging per calorie
- Beter dan 22% van alle producten 8% binnen aardappelen en knolgewassen
- Vezels per 100 kcal
- 2,9 g
- volume per calorie
- Beter dan 81% van alle producten 92% binnen aardappelen en knolgewassen
Met een voedingsdichtheid van 69 (NRF9.3) scoort taro gekookt beter dan 76% van alle producten in de tabel en beter dan 81% in de categorie aardappelen en knolgewassen. Als maatstaf: het middelste product in de tabel scoort 27 punten, en hoger betekent meer voeding per calorie. De score komt vooral van vitamine E. Met 1,2 g eiwit per 100 kcal is het geen sterke eiwitbron: 22% van de producten levert minder. Aan vezels levert het 2,9 g per 100 kcal.
Zo is de voedingsdichtheid berekend
De NRF9.3-index (Drewnowski en Fulgoni) telt per 100 kcal negen gunstige voedingsstoffen op, elk als percentage van de dagelijkse referentie-inname (hooguit 100%), en trekt drie ongunstige af. Wij rekenen met de Europese referentiewaarden.
| Per 100 kcal | % van referentie |
|---|---|
| Eiwit | +2 |
| Vezels | +12 |
| Vitamine A | +0 |
| Vitamine C | +9 |
| Vitamine E | +20 |
| Calcium | +3 |
| Ijzer | +6 |
| Magnesium | +8 |
| Kalium | +10 |
| Verzadigd vet | −0 |
| Vrije suikers | −0 |
| Natrium (zout) | −0 |
| Score | 69 |
Calorieën in jouw portie taro gekookt
100 kcal is ongeveer 98 g taro gekookt.
- Energie
- 102 kcal
- Eiwit
- 1,2 g
- Koolhydraten
- 22,4 g
- Vet
- 0,2 g
- Vezels
- 3 g
Taro gekookt verbranden: wandelen, fietsen of hardlopen
Wie 70 kilo weegt, verbruikt de energie uit 100 gram taro gekookt met ongeveer 24 minuten wandelen of 12 minuten fietsen. Hardlopend ben je na ongeveer 10 minuten klaar.
Voor 100 g (102 kcal), pas de hoeveelheid aan in de rekenhulp hierboven.
- Wandelen stevig, 5 km/u 24 minuten
- Fietsen rustig, 16-19 km/u 12 minuten
- Hardlopen 8 km/u 10 minuten
- Zwemmen recreatief 14 minuten
Bruto energieverbruik volgens het Compendium of Physical Activities (MET-waarden). Het werkelijke verbruik verschilt per persoon.
Varianten van taro gekookt
Is taro gekookt geschikt als je wilt afvallen?
Qua energiedichtheid valt dit product in de categorie "laag" (102 kcal per 100 gram). Voor afvallen is dit een topper: weinig calorieën en wel een goed verzadigend effect dankzij de vezels.
Gemeten langs de Europese drempels voor voedingsclaims is dit product per 100 gram een bron van vezels, vrijwel vetvrij, suikerarm en zoutarm. Het is ook een bron van vitamine E en koper.
Indeling volgens het Volumetrics-model van Barbara Rolls. Voor 200 kcal eet je 196 gram taro gekookt.
Alle voedingsstoffen in taro gekookt per 100 g
| Voedingsstof | Per 100 g | % RI* |
|---|---|---|
| Energie | 102 kcal (433 kJ) | 5% |
| Vet | 0,2 g | 0% |
| waarvan verzadigd | 0,1 g | 1% |
| waarvan enkelvoudig onverzadigd | 0 g | |
| waarvan meervoudig onverzadigd | 0,1 g | |
| waarvan transvet | 0 g | |
| Koolhydraten | 22,4 g | 9% |
| waarvan suikers | 0,9 g | 1% |
| waarvan zetmeel | 21,5 g | |
| Voedingsvezel | 3 g | |
| Eiwit | 1,2 g | 2% |
| waarvan plantaardig | 1,2 g | |
| waarvan dierlijk | 0 g | |
| Zout | 0,01 g | 0% |
| Alcohol | 0 g | |
| Water | 72,9 g | |
| Cholesterol | 0 mg |
* Referentie-inname van een gemiddelde volwassene (8.400 kJ / 2.000 kcal).
Alle vitamines, mineralen en vetzuren
Vitamines
| Vitamine A (RAE) | 4 µg | 1% |
|---|---|---|
| Bètacaroteen | 32 µg | |
| Vitamine D | 0 µg | 0% |
| Vitamine E | 2,4 mg | 20% |
| Vitamine K | 1 µg | 1% |
| Vitamine B1 (thiamine) | 0,05 mg | 5% |
| Vitamine B2 (riboflavine) | 0,02 mg | 1% |
| Vitamine B3 (niacine-equivalenten) | 0,9 mg | 6% |
| Vitamine B6 | 0,05 mg | 4% |
| Foliumzuur (folaat-equivalenten) | 19 µg | 10% |
| Vitamine B12 | 0 µg | 0% |
| Vitamine C | 7 mg | 9% |
Mineralen en spoorelementen
| Natrium | 3 mg | |
|---|---|---|
| Kalium | 200 mg | 10% |
| Calcium | 27 mg | 3% |
| Fosfor | 56 mg | 8% |
| Magnesium | 31 mg | 8% |
| IJzer | 0,8 mg | 6% |
| waarvan haemijzer | 0 mg | |
| waarvan non-haemijzer | 0,8 mg | |
| Zink | 1,3 mg | 13% |
| Koper | 0,18 mg | 18% |
| Selenium | 1 µg | 2% |
| Jodium | 0,7 µg | 0% |
Vetzuren
| Omega-3-vetzuren | 0 g | |
|---|---|---|
| ALA (alfa-linoleenzuur) | 0 g | |
| EPA | 0 g | |
| DHA | 0 g | |
| Omega-6-vetzuren | 0,1 g | |
| Linolzuur | 0,07 g |
Overige
| Polyolen totaal | 0 g | |
|---|---|---|
| Tryptofaan | 23 mg | |
| Stikstof totaal | 0,2 g | |
| Retinol | 0 µg | |
| Alfa-caroteen | 0 µg | |
| Luteïne | 0 µg | |
| Zeaxanthine | 0 µg | |
| Beta-cryptoxanthine | 20 µg | |
| Lycopeen | 0 µg | |
| Foliumzuur synthetisch | 0 µg | |
| Vitamine K1 | 1 µg | |
| Alfa-tocoferol | 2,4 mg |
Vergeleken met andere aardappelen en knolgewassen
| Per 100 g | Taro gekookt | Gemiddeld in groep |
|---|---|---|
| Energie (kcal) | 102 ▼ 28% | 142 |
| Eiwit (g) | 1,2 ▼ 54% | 2,61 |
| Koolhydraten (g) | 22,4 | 24,8 |
| Vet (g) | 0,2 ▼ 93% | 2,98 |
| Vezels (g) | 3 ▲ 21% | 2,48 |
| Suikers (g) | 0,9 ▼ 33% | 1,35 |
Calorieën in een portie taro gekookt
| Hoeveelheid | kcal | Eiwit | Koolh. | Vet |
|---|---|---|---|---|
| 50 geen opscheplepel | 51 | 0,6 g | 11,2 g | 0,1 g |
| 100 g | 102 | 1,2 g | 22,4 g | 0,2 g |
| 150 g | 153 | 1,8 g | 33,6 g | 0,3 g |
| 250 g | 255 | 3 g | 56 g | 0,5 g |
Minder calorieën dan taro gekookt
Op zoek naar een alternatief met minder calorieën? Deze producten uit aardappelen en knolgewassen zijn lichter:
- Aardappel zoete gekookt 63 kcal 39 kcal minder ≈ 1,8 kg per jaar*
- Aardappelen Eigenheimer zonder schil gekookt 75 kcal 27 kcal minder ≈ 1,3 kg per jaar*
- Aardappelen kruimig zonder schil gekookt gemiddeld 81 kcal 21 kcal minder ≈ 1 kg per jaar*
- Aardappelen met schil gekookt gemiddeld 74 kcal 28 kcal minder ≈ 1,3 kg per jaar*
Rekenvoorbeeld: aardappel zoete gekookt in plaats van taro gekookt scheelt 39 kcal per 100 g. Houd je dat een jaar lang elke dag vol, dan komt dat neer op zo'n 1,8 kilo.
* Bij elke dag een portie van 100 g, met de vuistregel 7.700 kcal ≈ 1 kg lichaamsvet. In werkelijkheid valt het effect wat lager uit, omdat je lichaam zich aanpast.
Veelgestelde vragen over taro gekookt
Hoeveel calorieën zit er in taro gekookt?
In 100 gram taro gekookt zit 102 kcal. Omgerekend is dat 433 kilojoule.
Mag je taro gekookt eten als je wilt afvallen?
Qua energiedichtheid valt dit product in de categorie "laag" (102 kcal per 100 gram). Voor afvallen is dit ideaal: weinig energie en toch een goed verzadigend effect dankzij de vezels.
Hoeveel koolhydraten zit er in taro gekookt?
In 100 gram taro gekookt zit 22,4 g koolhydraten, waarvan 0,9 g suiker.
Hoeveel eiwitten zitten er in taro gekookt?
Per 100 gram bevat het 1,2 g eiwit. Dat levert 5% van de energie.
Andere producten uit aardappelen en knolgewassen
Samengesteld door
Rujuta Makhija (33) komt uit India en is bij Wij Vallen Af.nl verantwoordelijk voor een groot deel van de calorie- en voedingswaardepagina's. Zij stelt de pagina's samen op basis van het Nederlands Voedingsstoffenbestand (NEVO) van het RIVM en zorgt dat de cijfers, porties en vergelijkingen kloppen en begrijpelijk zijn.